Výbavička pre deti zahŕňa podbradníky aj protišmykové pančuchy

Ste vy alebo niekto z vašich blízkych v očakávaní milého prírastku do rodiny? Premýšľate, čo by ste mali kúpiť ako darček pri jeho narodení? Čítajte ďalej.

V prvom rade je nutné povedať, že pri kupovaní výbavičky (podobne ako svadobných darov) je vhodné sa v celej rodine aj medzi kamarátmi vopred dohodnúť, kto čo kúpi, aby nedošlo k tomu, že niektoré veci budú vo výbavičke dvakrát aj viackrát a naopak iné budú chýbať.

Kľudne sa dohodnite osobne, telefonicky alebo cez nejakú on-line službu, kde vytvoríte zoznam, ku ktorému sa jednotliví známi budú pridávať.

Každopádne na tomto zozname by nemali chýbať dve položky, o ktorých si teraz niečo povieme. Ide konkrétne o bavlnený podbradník a protišmykové pančuchy. Aj keď obidve tieto položky sa vo výbave zídu kľudne aj viackrát ako raz.

Podbradník šetrí vás aj vodu pri praní

Podbradník je trochu opomínaný, ale dôležitý prvok výbavy každého dieťatka. Najmä pre mamičky a oteckov, ktorým šetrí čas aj energiu či vodu pri praní.

Keď dieťatko trochu vracia alebo vypľuje časť jedla, nezašpiní si totiž celé svoje oblečenie. Odnesie si to iba bavlnený podbradník, ktorý ľahko umyjete v rukách a po vysušení ho môžete znova použiť.

A tu sa hodí práve aj ten druhý kúsok, ktorý použijete vtedy, kým sa bude ten prvý sušiť.

Podbradník si zožeňte z bavlny, aby bol vám i bábätku príjemný na dotyk a dobre sa pral. Odporúčame podbradníky New Baby z ponuky on-line obchodu Slovlenka.sk z kvalitného materiálu a s krásnymi detskými vzormi.

Alebo nápismi v slovenčine či v češtine, ktoré napríklad vypovedajú aj to, od koho dieťatko podbradník dostalo.

Podbradníky od Slovlenka.sk sú cenovo dostupné a vďaka tomu vám ostanú peniaze ešte na ďalšiu výbavičku.

Tej totiž nie je nikdy dosť a ak nemáte to šťastie, že väčšinu vecí zdedíte po staršom súrodencovi dieťatka alebo jeho väčších kamarátoch, budete vy a vaši príbuzní musieť siahnuť pomerne hlboko do vrecka. Ešte treba povedať aj to, že existuje menší rozdiel medzi podbradníkom a slintáčikom.

Zatiaľčo prvý spomínaný sa hodí pre deti, ktoré sú už prikrmované, takže približne od pol roku veku, ten druhý je skôr pre úplne maličké bábätká, ktoré ich mama ešte takmer výhradne dojčí.

Protišmykové pančuchy pre váš lepší pocit

Ďalším praktickým doplnkom „šatníku“ dieťatka sú protišmykové pančuchy, ktoré dokážu zabrániť úrazom napríklad vo chvíli, keď sa dieťa pohybuje po šmykľavej podlahe.

Práve vinylové alebo plávajúce podlahy sú síce praktické, ale pre rýchly pohyb dieťatka aj dosť nebezpečné. Našťastie existujú práve protišmykové pančuchy, ktoré prípadnému pošmyknutiu a následnému pádu vášho drobčeka na zem dokážu v mnohých prípadoch zabrániť.

Protišmykové pančuchy z ponuky na Slovlenka.sk sú praktické aj z toho hľadiska, že sú tiež vyrobené z bavlny, ktorá je príjemná na dotyk, trvácna a dobre sa perie. Chodidlá s protišmykovým povrchom vytvárajú pri pohybe extra trenie.

Detské protišmykové pančušky

Áno, niektoré deti sú dosť živé a neraz sa stane, že spadnú, ale aj rozbité koleno či lakeť predsa nie sú tragédia. A naviac sa deti z podobných úrazov „otrepú“ častokrát rýchlejšie ako my dospelí.

Ďalšou výhodou je, že protišmykové pančušky z bavlny sú teplé, a tak je možné ich nosiť pokojne aj ako spodnú vrstvu v zime. Alebo vo vnútri ako jedinú vrstvu, pričom budeme mať väčšiu istotu, že nám dieťa nenachladne od zeme. Najmä ak ju (u menších detí) skombinujete s plienkou.

Napriek tomu môžete pančuchy v závislosti na veľkosti použiť aj pri starších deťoch medzi 3 a 4 rokmi veku.

Rovnako ako podbradníky, aj protišmykové pančuchy môžete kúpiť na webe slovlenka.sk, kde nájdete aj ďalšie prvky výbavičky pre bábätko za priaznivé ceny.

AllinDesign