Spodné prádlo prispôsobte svojmu vkusu

Niektoré dámy dokážu výberom svojho oblečenia tráviť veľa času. Čo rozhodne nie je chyba – pre ženy býva ladenie outfitu skrátka koníčkom, a ostatným do toho, ako ľudia trávia svoj voľný čas, nič nie je. Lenže mnohé z týchto žien tento koníček často obmedzujú na viditeľné časti odevu. A v prípade podprseniek alebo nohavičiek prosto kúpia, čo im práve príde pod ruku.

Kvôli nevhodnému výberu spodného prádla se ale často celý deň cítime fyzicky zle, čo má v konečnom dôsledku vplyv aj na našu psychiku. Pritom práve v svojom prádle by sme sa naopak mali cítiť dobre a pohodlne.

Počuli ste niekedy o funkčnom prádle? V bežnom jazyku v zásade ide o akési zjednodušujúce zúženie na termoprádlo, ktoré bežne ľudia využívajú iba ak idú v zime športovať alebo sa chystajú na prechádzku do hôr.

Lenže funkčné prádlo by malo byť úplne každé prádlo, ktoré na seba oblečiete. No viete si predstaviť chodiť celý život v nefunkčnej bielizni? Ani my nie.

Všetky svoje podprsenky majte v tej správnej veľkosti

Poznáte svoju konfekčnú veľkosť? Teda čísla, podľa ktorých by ste sa mali orientovať, keď sa snažíte vybrať a nakúpiť spodné prádlo, obzvlášť podprsenky? Väčšina žien by možno odpovedala „áno, veď predsa som si už podprsenku niekedy v živote kupovala.“

Lenže netlačia vás tie doterajšie? Alebo nepadajú vám naopak? S tým, jak se v priebehu času mení ženské telo, menia sa aj jeho potreby.

Dámske podprsenky

A tak je z času na čas možno treba skontrolovať aktuálne miery. Nemusíme pritom hodnotiť, či sa zmenili k lepšiemu alebo k horšiemu. Ale môžu byť prosto iné.

Našťastie je kontrola aktuálnej veľkosti otázkou niekoľkých minút. Bude vám na to stačiť len krajčírsky meter a tabuľka, ktorú nájdete v e-shope modneveci.sk.

Stačí kliknúť na produktovú stránku zobrazujúcu v detaile akékoľvek dámske podprsenky. Trebárs tie, ktoré sa vám najviac páčia a z ktorých si po premeraní rovno aj nejakú kúpite.

Meter majte vo vodorovnej pozícii, aby ste nedosiahli skresleného výsledku. Prvé číslo, ktoré bude značiť obvod pod prsiami, zistíte, keď budete merať tesne pod vašimi prsiami a vodorovný meter nebudete mať ani príliš utiahnutý, ani príliš voľný.

Po prepočte podľa našej tabuľky vám ako prvé číslo vyjde 70, 75, 80 alebo 85. Ako druhé číslo budete chcieť vedieť obvod cez prsia, ktoré sa meria v najširšom bode hrudi; po prepočte získate písmeno v rozsahu od A do F, prípadne aj ďalšie.

Podľa toho si objednajte svoju novú podprsenku, ktorá by vás nemala škrtiť a naopak by vám nemala ani padať. Prosto podprsenka by mala byť presne pre vás, ako ušitá na mieru. A hlavne pohodlná.

Nohavičky, aké sa vám budú páčiť

Pre výber nohavičiek je z telesných mier nutné poznať len obvod bokov (znovu v najširšom bode), tak sa radšej hneď pozrime na to, z akých typov nohavičiek si môžete vyberať.

Rovnako ako pri podprsenkách si okrem veľkosti môžete zvoliť aj strih, farbu a štýl (hladké, s čipkou ako decentným doplnkom, celé čipkové, s volánmi a podobne).V priebehu času sa ustálili rôzne strihy, ktoré môžete pokojne ľubovoľne striedať podľa aktuálnej nálady. V skrini tak majte z každého druhu niečo, minimálne z tých, čo vám vyhovujú.

Vyberajte napríklad z širokej ponuky klasických nohavičiek, ktoré sú asi najpohodlnejšie na každodenné nosenie. Tie sa podľa výšky horného lemu (sedu) delia na nízke, stredné alebo vysoké.

O niečo menej ako klasickými nohavičkami toho aspoň vzadu zakryjete tými brazílskymi, teda brazilkami, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi módne.

Ďalej sú na e-shope modneveci.sk v ponuke aj tangá v moderných prevedeniach, ktoré sú až prekvapivo pohodlné.

Ak ich raz vyskúšate, možno už budete na celodenné nosenie používať iba tie. Rovnako pohodlné sú aj boxerky s nízkym sedom, v ktorých sa môžete tiež cítiť veľmi príjemne.

V kategórii spodného prádla si na modneveci.sk vyberiete aj erotické spodné prádlo, ktoré tu má svoju zvláštnu sekciu.

Rovnako ako podprsenky pre ženy s veľkými prsiami. V zime oceníte aj teplé ponožky, nielen v nej pančuchy a pohodlný spánok vám zaistia aj naše pyžamá.

AllinDesign