Ako vám môže masáž tváre dodať novú energiu

Chodíte na masáže? Dobre robíte. Len pre niektorých je možno trochu prekvapivá informácia, že masáž sa nemusí obmedzovať len na chrbát. Už ste si niekedy nechali masírovať tvár? Tu už možno bude pomer pozitívnych odpovedí trochu nižší. Napriek tomu má masáž tváre toľko benefitov pre zdravie, že vám odporúčame dopriať si ju aj častejšie. Ideálne aspoň raz do týždňa.

Benefity masáže tváre

V dnešnej dobe sa na nás rôzne stresové faktory valia z rôznych strán. Žiaľ, táto veta by sa skôr dala považovať za klišé, ale ide o fakt. Fakt, ktorý má negatívny vplyv na rôzne oblasti nášho zdravia, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na našej pokožke. Horšie sa s tým vyrovnávajú ženy, aj keď aj muži neradi starnú rýchlejšie, ako by bolo nutné.

Našťastie pre spomalenie starnutia kože nepotrebujete žiadny zázračný elixír ani drahé plastické operácie. Začať môžete obyčajnou masážou tváre, ktorá má na pokožku priam zázračné účinky. K tým okrem iného patria nasledujúce:

  • detoxikácia pokožky,
  • podporu tvorby kolagénu,
  • odstránenie nedokonalostí, ako sú vyrážky, pigmentové škvrny či akné,
  • odstránenie opuchov,
  • jasnejšia a mladistvejšia pleť,
  • a iné…

A pretože všetko súvisí so všetkým, má masáž tváre prirodzene pozitívny vplyv aj na psychiku. A budete sa po nej cítiť lepšie nie len preto, že budete v zrkadle vyzerať mladšia (páni prepáčia, ale hovoríme tu skôr k ženám; aj keď ku čítaní pozývame aj ich). Vďaka masáži tváre a ľudskému dotyku sa totiž rýchlo zrelaxujete a zregenerujete.

Tvárová masáž vám pomôže aj v prípade, že mávate časté migrény a bolesti hlavy. Tie totiž často súvisia so stresom, ktorý je masážou možné čiastočne utlmiť a nahradiť hormónmi šťastia vrátane sérotonínu, ktoré sa vtedy uvoľňujú.

Vylepšenie vzhľadu súvisí aj s tým, že tvárové svaly sú napojené na pokožku tváre a pleť tak po masáži bude viac vypnutá, elastická aj pevnejšia.

Kolagén získate aj prirodzenou cestou

Kolagén je stimulátorom, ktorý napomáha pružnosti pleti a spomaľuje jej starnutie, čo je samozrejme pozitívne. Lenže ženy sa dnes snažia dostať ho do seba zvonka, teda hlavne vo forme „púdru“, čo nie je celkom prirodzené.

Našťastie máte aj inú možnosť, a síce skombinovať masáž so zdravým životným štýlom. K tomu patrí aj vyvážená strava, bohatá najmä na vitamín D a omega 3 mastné kyseliny.

Masáž tváre čistí pleť do hĺbky

Masážou tváre sa pleť čistí do hĺbky. Nejde teda len o povrchové čistenie, ale o proces, ktorý v pokožke spustí procesy pre aktiváciu kožných buniek. Masáž napomôže k otvoreniu pórov pokožky a vyplaveniu nečistôt.

Ak máte na tvári drobné jazvičky po akné alebo vyrážkach, pomôže masáž k ich redukcii. Ďalším bonusom je v tomto smere odstránenie pocitu suchej pokožky.

V mnohých ohľadoch môže byť pre vašu pleť prospešné tiež nanesenie oživujúcej pleťovej masky s mumiom , ktorá okrem toho, že navracia pokožke mladosť a prispieva k jej napínaniu, odstraňuje tiež podráždenie pleti a zlepšuje jej vzhľad.

Dajte zbohom kruhom pod očami

Keď sa bežnej ženy v strednom veku opýtate, čo ju na vzhľade jej tváre trápi najviac, dočkáte sa väčšinou odpovedi, že kruhy pod očami. Práve kruhy pod očami prispievajú k zrýchlenej tvorbe vrások.

K úplnému odstráneniu kruhov však nestačí len zmeniť životosprávu, napríklad viac spať alebo sa zbaviť stresu, lebo veľkú úlohu tu hrajú aj gény. Pravidelná masáž tváre však dokáže pomôcť k minimalizácii opuchov na znesiteľnú úroveň.

K detoxikácii pleti pomáha aj lymfodrenáž, čo je typ masáže, ktorej úlohou je spustiť pohyb lymfy v lymfatickom systéme, čo zefektívni odvádzanie toxínov z tkaním smerom do vylučovacieho systému.

Masáž tváre zvládnete aj sama

Masáž tváre si môžete urobiť aj sama a v tom prípade je vhodné podstúpiť kurz masáže tváre, v ktorom vám odborník poradí, ako na to.

Príjemnejšie je samozrejme nechať sa rozmaznávať masérom, ale nie vždy je na to príležitosť a čas. A v súčasnej dobe je to navyše komplikované aj kvôli pandemickej situácii. Napriek tomu je tvárová masáž neoceniteľnou pomôckou nielen pre rozjasnenie vašej pleti.

Viac informácii o zdravom životnom štýle, Magazín zdravia s množstvom článkov, odporúčania, prírodné doplnky výživy, odborné poradenstvo a pomoc pri zlepšovaní kvality vášho života nájdete na stránke epam.sk. Tradičná tibetská medicína, ktorej odkaz tento web prináša aj vám, sa snaží nájsť prvotné príčiny ochorení, posilniť a naštartovať uzdravujúce schopnosti organizmu a riešenie ochorení z hľadiska celostnej medicíny.

AllinDesign